Ürün Belgelendirme Danışmanlığı
TSE, TSEK Ürün Belgelendirmesi
CE Ürün Belgelendirmesi
UkrSEPRO Ukrayna Ürün Belgelendirmesi
Gost-R Rusya Ürün Belgelendirmesi
Diğer Ürün Belgelendirmeleri

UkrSEPRO Ukrayna Ürün Belgelendirmesi

 Rusya Federasyonu'ndan sonra en büyük eski doğu bloku pazarı olan Ukrayna, İhracatçı Türk Firmalarının ilgisini çekmektedir. Rusya'ya ürünlerini satan birçok firma, paralelinde Ukrayna'ya da ihracat yapmaktadır. Firmamız, Rusya GOST-R Sertifikasyonu gibi, Ukrayna'nın Kalite Belgesi olan UkrSEPRO'yu temin etmektedir.

Neden gereklidir ?

Her ülke kendi gümrüklerine gelen ürünlerin kalitesini sorgulamaktadır. Bu paralelde Ukrayna da benzer tavrı göstermekte, ithal ürünlerden sertifika istemektedir. Bu ülkeye sıkça sevkiyat yapan firmalar bu belgeye gümrükte ihtiyaç duymaktadır. Öte yandan, iç piyasada prestij sağlama yönüyle bu belge gereklidir. Bugün için TSE ve ISO 9000 Serisi Kalite Güvence  Belgeleri bizim için nasıl bir anlam taşıyorsa, o ülke için kendi sertifikası da aynı prestij ve güvenilirlik anlamını taşımaktadır.

Nasıl Alınır?

Ürünleriniz önce firmamız tarafından incelenir, firmanız hakkında genel bilgiler kataloglarınızla birlikte Ukrayna Sertifika kuruluşlarına gösterilir. Fiyatlandırma için Resmi müracaat gereklidir. Tarafımızla yapacağınız sözleşme doğrultusunda işleminiz başlar ve Ukrayna'dan Yetkili Eksperler gelerek üretim yerinizde inceleme yapar. Numunelerin Kiev'deki Test Merkezinde incelemesi yapıldıktan sonra en kısa süre içinde sertifikalar teslim edilir.

Çeşitleri nelerdir?

İki yıl için verilen UkrSEPRO: Üretim yerinde yapılan inceme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

Beş yıl için verilen UkrSEPRO: Firmanın sistemi üzerinde ve üretim yerinde yapılan inceleme sonucunda düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.


UkrSEPRO BASVURU EVRAKLARI

  1. Marka tescil belgeleri
  2. Mevcut olan sertifikalar varsa (TSE-ISO-CE)
  3. Firmanın Ticaret Odası Faaliyet belgesi
  4. G.T.İ.P Gümrük istatistik pozisyon numaraları (her ürüne ait)
  5. Ürün Numunesi
  6. Ürün isimleri, tipleri veya modelleri, genel çalışan personel sayısı
  7. Sertifikada yer alacak açık adres, faks ve telefonlar 

 


Adres: 1690 Sokak No:24 Karşıyaka İş Merkezi Kat:2 D:7 Karşıyaka / İZMİR
E-Mail: kirazci@qmcd.com.tr ve/veya buran@qmcd.com.tr

QMCD, İnke Kalite Yönetim Sistemleri Eğitim Danışmanlıkİnsan Kaynakları Ticaret Ltd.Şti.’nin tescilli ticari markasıdır.
© Copyright 2011 QMCD İş Geliştirme Merkezi
By Enerji Dizayn ®